mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj105
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1699

We have: 21 guests, 4 bots online
Twój IP: 18.208.159.25
 , 
Dzisiaj jest: Paź 14, 2019

Reforma edukacji

Gabinety specjalistyczne

WOŚP

XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom!
poniedziałek, 29 czerwca 2015 16:27
PDF Drukuj Email

Fundacja ,,ABCXXI- Program Zdrowia Emocjonalnego” – inicjator kampanii społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom” już po raz 14 organizowała w czerwcu Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Jest to doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001r. kampanii społecznej. Nasza szkoła przystąpiła do tej kampanii w 2004r. zgłoszeniem do programu ,,Czytające szkoły”, którego koordynatorami są nauczyciele naszej szkoły: p. Ewa Buczkowska, p. Alicja Góra i p. Małgorzata Hołys-Szado.

Już od 11 lat corocznie organizujemy różne imprezy czytelnicze w ramach tej kampanii, która ma na celu uświadomienie dorosłym, jak ogromne znaczenie dla rozwoju psychicznego, umysłowego i moralnego dzieci ma czytanie. A także stworzenie codziennego nawyku czytania dzieciom przez co najmniej 20 min w domach przez rodziców, w szkołach przez nauczycieli. Codzienne czytanie dzieciom dla przyjemności i chwila rozmowy po lekturze to najlepszy sposób, by nauczyć ich języka, rozbudzić zainteresowania, poprawić koncentrację, zachęcić do czytania, rozumienia tekstów, poleceń.

W tym roku do wspólnego czytania zaprosiliśmy Dyrektor Przedszkola panią Ewę Skóra, kierownik Gminnego Zespołu Administracyjnego Szkół panią Renatę Bednarczyk  oraz Dyrektor Szkoły panią Edytę Nieśpiał. Miłymi gośćmi byli również dzieci z Przedszkola im. K. Hałabały z Józefowa wraz z wychowawczyniami, rodzice oraz uczniowie klas I-IV i nauczyciele z naszej szkoły. W ramach tegorocznej akcji uczniowie z koła bibliotecznego czytali zaproszonym gościom ,, Lokomotywę” Juliana Tuwima, a uczniowie klas I-III recytowali wiersze polskich poetów. Miłym akcentem kończącym spotkanie było przedstawienie teatralne ,, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków’’ w  ramach realizacji innowacji pedagogicznej ,, Zdejmij maskę, baw się razem z nami’’ w wykonaniu uczniów klasy IIIa. Przedstawienie okazało się nie tylko miłym akcentem lecz także zachwycającą prezentacją pięknej gry aktorskiej trzecioklasistów, ich zintegrowania i współpracy.

Po przedstawieniu najmłodsi goście – przedszkolaki udali się na zwiedzanie szkoły oraz spotkania w klasach ze swoimi starszymi koleżankami i kolegami, uczniami klas I-III. Maluchy z ogromnym zainteresowaniem spacerowały i poznawały szkolne pomieszczenia, a ich uśmiechnięte buzie świadczyły o tym, że szkoła im się podoba.

 

Zdjęcia w galerii

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Aby dowiedzie sie wicej privacy policy.

Akceptujesz pliki cookies tej witryny

EU Cookie Directive Module Information